Kuruluş

1995 yılında faaliyetlerine başlayan Kömürcüoğlu Grup bir endüstriyel hammadde üretim şirketidir. Çatısı altında faaliyet gösteren Maden Firmaları ile güney batı Anadolu bölgesindeki endüstriyel hammadde rezervlerinden sodyum feldispat, kuvars ve olivin cevherlerini üretmektedir. Bu hammaddeleri aynı bölgede yeralan tesislerinde işleyerek seramik, cam, kompoze taş ve demir çelik sanayine sunmaktadır.

Bölgedeki kurumsal firmaların ocak ve tesislerinde müteahhitlik yaparak işe başlayan Şirketimiz, zaman içinde kendini geliştirerek kendi maden ruhsatlarını almış, kırma-öğütme-flotasyon tesislerine sahip olmuştur. 150 çalışandan oluşan genç, dinamik ve tecrübeli kadrosu ile bugüne kadar elde ettiği kazanımları iç ve dış piyasadaki değerli firmalara hizmet yolunda kullanmaktadır.

Şirketimiz, 2017 yılında devreye aldığı yeni maden sahaları ile maden rezervini, ekipmanlarını ve teknik kadrosunu güçlendirerek bölgedeki önemli maden şirketlerinden biri olmuştur. Kömürcüoğlu Grup, 2017 yılında toplam 450.000 ton hammadde üretimi ve satışı gerçekleştirmiştir.