HABERLER

İnşaat İşleri - Teklif Vermeye Davet

Çine'de 200 Kişiye İstihdam Sağlayacak Yatırım

 

 

   

Endüstriyel hammaddeler üretiminde Türkiye’nin önemli aktörlerinden Kömürcüoğlu Grup, Çine Organize Sanayi Bölgesi’nde yaş sebze ve meyve paketleme üniteleri de bulunan soğuk hava deposu inşa ediyor. Tesis, 200 kişiye istihdam kapısı olacak.

Kömürcüoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Bircan Kömürcüoğlu, 2 bin 500 metrekare alana inşa edilen tesisin bin 500 ton kapasiteli olduğunu söyledi. 200 kişiye de istihdam sağlayacaklarını belirten Kömürcüoğlu, amaçlarının bölgede yetişen kaliteli ürünleri yurt için ve yurt dışında kaliteli pazarlar ile buluşturmak olduğunu ifade etti.

ÜRÜNLER EL DEĞMEDEN İŞLENECEK

Tesis inşa ederken hiçbir maliyetten kaçınmadıklarını vurgulayan Bircan Kömürcüoğlu, “Bizim için kalite ve hijyenik ortam ön planda. Soğuk hava depomuzda ürünler el değmeden işlenecek ve paketlenecek. Temmuz ayında başladığımız inşaatımız, Allah’ın izni ile Kasım ayında bitmiş olacak. 2 bin 500 metrekare alana sahip soğuk hava depomuzun iki odasında -18 derece hızlı soğutmamız ile yaş sebze ve meyve ile birlikte et ve et ürünlerini de depolayıp saklayabileceğiz. Ürünleri el değmeden işleyip, triyaj hattı ile paketleyeceğiz. İhracata yönelik kaliteli ürünlerimizi, kaliteli pazarlara ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

“EKMEK KAPISI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Maden sektöründeki çalışmaları ile birlikte yüzlerce kişiye istihdam Kömürcüoğlu Grup’un, Onursal Başkanı Mustafa Ali Kömürcüoğlu, soğuk hava deposu ile birlikte yeni bir istihdam alanı yaratıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Farklı istihdam alanları yaratmak istediklerini söyleyen Mustafa Ali Kömürcüoğlu, “Gıda üzerinde bir çalışmamız oldu. Geçtiğimiz sene al-sat modeli ile çalıştık. Baktık ki biz bu işi yapabilecek durumdayız. Müstahsilden alıp direk tüketiciye gıda ürünlerimizi nasıl ulaştırırız diye düşündük. Bunun için soğuk hava deposunun şart olduğuna kanaat getirdik ve çalışmalarımıza başladık. Devletimizin bize sunmuş olduğu teşvikler doğrultusunda hazırlıklarımız devam ediyor. Devletimize teşekkür ediyoruz. Burada 200 kişi istihdam edilecek. Kömürcüoğlu ailesi olarak memleketimize ve vatandaşlarımıza ekmek kapısı olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

TERZİ: KENDİLERİNİ TEBRİK EDİYORUZ

Aydın İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, Kömürcüoğlu ailesini ziyaret ederek, Çine OSB’deki soğuk hava depo inşaatında incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi edinen Terzi, “İŞKUR olarak ilçemizde yeni bir istihdam alanı oluşturulması bizleri çok sevindirdi. İstihdam teşvikleri açısından yatırımcı Kömürcüoğlu ailesini desteklemek adına buradayız. Kendilerini tebrik ediyoruz. Soğuk hava depomuz ilçemize, Aydın’ımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Kömürcüoğlu Grup Bayramı Hak Etti

 

Endüstriyel hammaddeler üretiminde Türkiye’nin önemli aktörlerinden Kömürcüoğlu Grup koronavirüs (Covid-19) sürecinde üretimi ve ihracatı sürdürdü. Ramazan Bayramı nedeniyle çalışmalarına dört gün ara verecek olan grubun patronları ve çalışanları bayramlaşmada bir araya geldi. Milas’ta bulunan grubun merkez yerleşkesinde, sosyal mesafe kurallarına uygun gerçekleşen bayramlaşma törenine, “Bayramı hak ettik!” sözleri damgasını vurdu.

Törene Kömürcüoğlu Grup Onursal Başkanı Mustafa Ali Kömürcüoğlu, yönetim kurulu üyeleri Birgül Kocataş, Bircan, Özkan ve Özlem Kömürcüoğlu, grup genel müdürü Seçkin Ateş ve çok sayıda çalışan katıldı. Çine, Köyceğiz, Kavaklıdere, Denizli Buldan, Eskişehir, Uşak Eşme, Rusya ve Ukrayna’daki çalışanlarıyla telefonla görüştüklerini söyleyen Mustafa Ali Kömürcüoğlu, “Bütün çalışanlarım benim evlatlarımdır. Üreterek ülkemize katkı sundukları için onlarla gurur duyuyorum” dedi.

“EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN PAYI BÜYÜK”

Çalışanları ile bayramlaşmak için bir araya gelen ve çeşitli hediyeler dağıtan Mustafa Ali Kömürcüoğlu. “Biz 1998 yılında otomobil alımı, satımı yaparak ticarete atıldık. Sonraki yıllarda 20-25 çalışanla madencilik alanındaki çalışmalarımıza başladık. Bugün taşeronlarımızla birlikte 500-600 kişiye istihdam sağlayan firma olduk. Geldiğimiz noktada emekçi kardeşlerimizin, evlatlarımızın büyük katkıları var. İşleri birkaç yıl önce dört çocuğuma devrettim. Ben onursal başkan olarak onları destekliyorum. Takip ediyorum. Öz çocuğum dört tanedir ama bütün personel benim evladım gibidir. Onlar da benim çocuğumdur. Onlarla bayramlaşmak için toplandık. Bu geleneğimizi yıllardır sürdürüyoruz ve daha uzun yıllar sürdürmek istiyoruz” dedi.

“DEVLETİN UYGULAMALARI ÖNÜMÜZÜ AÇTI”

Kömürcüğlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Bircan Kömürcüoğlu, ihracata dayalı bir şirket olduklarını belirtti. Koronavirüs (Covid-19) sürecinde de ihracatı sürdürdüklerini söyleyen Kömürcüoğlu, “Devletimiz de bu süreçte ihracatçının çalışmasını sağlayan uygulamalarıyla çalışmamızı sürdürmemiz adına önümüzü açtı. İşçi çıkarmadığımız gibi yeni işçiler aldık. Ramazanda da günde üç vardiya çalışmalarımız devam etti. Gelecek yıla kadar hastalık riskinin ortadan kalkmasını ve bayramı daha coşkulu kutlamayı diliyorum. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerde geçireceğimiz bu bayramı ürettiğimiz işler ve yaptığımız ihracatla çalışanlarımız ve yönetim kurulu olarak bizler fazlasıyla hak ettik” diye konuştu.

“HEPİMİZ BİR OLDUK”

Kömürcüoğlu Grup Genel Müdürü Seçkin Ateş de, “Dünyayı ve ülkemizi saran kovid 19 pandemisi sırasında çalışanlarımız, yönetim kurulumuz, patronlarımızla hepimiz bir olduk. Bölgedeki sıkıntılara rağmen iş güvenliği uzmanlarımızın kontrolünde gerekli tedbirleri alarak çalışmalarımıza devam ettik. Kısmi çalışma ödeneği, ücretsiz izin gibi devletin süreçte sağladığı olanaklardan yararlanmadık. Mevcudu koruduğumuz gibi yeni istihdam oluşturmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

“BAYRAM GİBİ BAYRAM”

Kömürcüoğlu Grup Finans Müdürü Esra Arslandağ, “Çalıştık, ürettik ve bu bayramı hak ettik” dedi. Grubun satın alma sorumlusu Doğuş Akıncı, Patronlarımız hiçbir arkadaşımızı işten çıkarmadı. Biz de çalışanlar olarak bu durumdan motive olduk canla başla çalıştık. Bize bayram gibi bir bayram yaşattığı için de patronlarımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. İhracat ve lojistik sorumlusu Hüseyin Sever, bütün gemileri gününde ve zamanında yüklediğimiz bir süreç yaşadık. Bu bayramı ve güzel bayramlaşmayı hak etmenin haklı gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

ULUSAL VE ULUSLARARASI ETKİNLİĞE SAHİP

Koronavirüs sürecinin Türkiye’de başladığı 11 Mart’tan itibaren Hindistan, Azerbeycan, İtalya ve İspanya’daki taahhütlerini yerine getiren Kömürcüoğlu Grup Feldspat, Quartz, Olivin, Boksit maden üretimi gerçekleştiriyor. Madencilik, lojistik, hafriyatın yanı sıra yaş sebze ve meyve ihracatı da yapan grupta 500’e yakın kişi çalışıyor. Grup Milas, Çine, Köyceğiz, Kavaklıdere ve Denizli Buldan’da üretime devam ediyor. Grubun Rusya ve Ukrayna’da soğuk hava depoları bulunuyor

MİLAS ESNAFSPOR’UN FORMA ve GÖĞÜS SPONSORU KÖMÜRCÜOĞLU GROUP OLDU

İlçemizi Süper Amatör Kümede temsil eden ve özellikle 2’yarı yaptığı flaş transferlerle şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Milas Esnafspor forma ve göğüs sponsoru olarak Kömürcüoğlu Group ile anlaştı.

Kulüp Başkanı Ekrem Vanlıoğlu Genel Kaptan Cihan Solmaz ve Basın Sözcüsü Hasan Tuzla’ ile Kömürcüoğlu Group’u ziyaret eden Milas Esnafsporlu yöneticiler yapılan görüşme ve sohbet sonunda Kömürcüoğlu Group M.Ali Kömürcüoğlu ve Milas Esnafspor Kulübü’nde Başkan Yardımcılığı yapan Özkan Kömürcüoğlu ile 2019-2020 sezonu içerisinde Milas Esnafspor’a forma ve göğüs reklamı sponsorluğunda anlaştı. Yapılan açıklamanın ardından Milas Esnafspor Kulübü Başkanı Ekrem Vanlıoğlu Kulübümüze forma ve göğüs sponsoru olan M.Ali Kömürcüoğlu,Özkan Kömürcüoğlu ve tüm Kömürcüoğlu Group yönetimine teşekkür etti. Transfer gelişmeleriylede ilgili açıklama yapan Esnafspor Başkanı Ekrem Vanlıoğlu yapılan transferlerimizi Basından sorumlu arkadaşlar sosyal medya hesaplarımızdan yerel site ve gazetelerden paylaşıyor bügün itibariyle eksik olan ön libero’ bölgesine Göcekspor forması giyen Berke Can Zenger ve Kale mevkiine Berkay Kavuncuoğlu’nu dahil ettik belki 1-2 transfer daha olabilir,çalışmalarımız tüm hızıyla doğru kararlar alarak devam ediyor diyen Vanlıoğlu tüm Milaslı spor severleri ise Pazargünü oynanacak Seydikemer maçına ve yenilenen kadrosu ile Milas Esnafspor’u izlemeye davet etti .

Muğla Köyceğiz Bölgesi Olivine Üretimi Hakkında


 

Muğla Köyceğiz bölgesi Olivine maden sahamızda tüm alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup
01.03.2020 tarihinde üretime açılacaktır.

Muğla Kavaklidere Bölgesi Kuvars-Kuvarsit Üretimi Hakkında

 

22.01.2020 tarihi itibariyle Kavaklıdere bölgesinde bulunan Kuvars ve Kuvarsit ocaklarımız üretime başlamıştır.

Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla, minnetle anıyoruz.

Dededen toruna TIR hediyesi

Çine’de faaliyet gösteren Kömürcüoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ilçenin önde gelen iş adamlarından birisi olan Mustafa Ali Kömürcüoğlu, torunu Mustafa Efekan Kömürcüoğlu’na doğum gününde TIR hediye etti.

Kömürcüoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ali Kömürcüoğlu’nun oğlu iş adamı Bircan Kömürcüoğlu’nun oğlu Mustafa Efekan Kömürcüoğlu 8 yaşına girdi. Mustafa Efekan için şantiyede yaş günü kutlaması gerçekleştirildi. Mustafa Efekan için maden ocağı ve iş makineleri şeklinde hazırlanan pasta dikkat çekerken, dede Mustafa Ali Kömürcüoğlu torunu Mustafa Efekan’a doğum günü hediyesi olarak TIR hediye etti. Kömürcüoğlu ailesi ve şirket çalışanları Mustafa Efekan’a sağlık ve uzun ömür dileklerinde bulundu.

Milas tesislerimizdeki Granül Kuvars üretimi hakkında

17.08.2018
Milas tesislerimizde eylül ayı itibariyle Granül Kuvars üretimi başlayacaktır. Yatırımlar bitmiş bulunmakta ve deneme üretimi başlamıştır. 

Milas tesislerimizdeki Flote Feldispat üretimi hakkında

17.08.2018
Milas tesislerimizde eylül ayı itibariyle Flote Feldispat üretimi başlayacaktır.

Çine Madran bölgesinde Feldispat ve Kuvars üretimi hakkında

17.08.2018
Çine Madran bölgesinde eylül ayı itibariyle feldispat ve kuvars üretimi başlayacaktır.

15 Temmuz Destanı 2. Yıl Dönümü

15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti’ne kast edenlerin hain planına canını siper ederek karşı koyan şehitlerimizi rahmetle ve dualarla anıyoruz.

Tüm babaların Babalar Günü'nü kutluyoruz.

Kömürcüoğlu Group ailesi olarak Ramazan Bayramı'nızı en içten dileklerimizle kutlarız.

Kömürcüoğlu Group "Aile İftar Yemeği" video çekimi.

Kömürcüoğlu Group Aile İftar Yemeği

08 Haziran 2018

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ali Kömürcüoğlu ve oğulları yönetim kurulu üyesi Bircan Kömürcüoğlu ile Özkan Kömürcüoğlu tarafından her yıl geleneksel hale gelen iftar programı Şeyhler Cami önünde yapıldı.

BEŞ YILDIZLI OTEL YERİNE ŞEYHLER CAMİ ÖNÜNDE İFTAR

Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı iftar programına, AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Ak Parti Çine İlçe Başkanı Mehmet Tosun, Çine Kaymakamı Özkan Demir, Çine İlçe Emniyet Müdürü Fevzi Yurtsever, çok sayıda iş adamı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Çine İlçe Müftüsü Mehmet Atay ve din görevlileri Kuranı Kerim ve ilahiler okudu. Aydın İl Eski Müftüsü Bahattin Bildik eşliğinde yemek duasının ardından Kömürcüoğlu Şirketler Grup yönetim kurulu üyesi Bircan Kömürcüoğlu gazetemiz muhabirine iftar programıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla birlik ve beraberliği pekiştirmek ve paylaşmak adına yapılan iftar programları dâhilinde bu yıl bir ilke imza atarak 5 bin kişilik dev iftar programı düzenlediklerini belirtti. Kömürcüoğlu, Ramazan ayının getirdiği manevi ortamda, birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı sokak iftarı ile geniş bir kitleye ulaşılmasının daha hayırlı olacağını düşündüklerini söyleyen Bircan Kömürcüoğlu, “Burada bir lokma yemekten çok gönüllerin paylaşımı vardır. Ramazan’ın bereketini, rahmetini ve muhabbetini birlikte paylaşıyoruz. Bizleri yalnız bu iftar programında yalnız bırakmadıkları için herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ali Kömürcüoğlu ise; Düzenledikleri halk iftarını gelecek yıllarda da devam ettirmek istediklerini kaydetti. 

TIR filomuza ilave 4 adet yeni Mercedes TIR bugün geldi.

03 Mayıs 2018
Teislerimizde limanlara ve içpiyasa müşterilerimize gönderilen hammaddelerin sevkiyatını yapacak TIR’ lar filomuza dahil oldu.

Çine Mutaflar Feldspat Ocağında üretime başlıyoruz.

01 Mayıs 2018

Kavaklıdere Kuvars Ocağında üretime başlıyoruz.

01 Mayıs 2018

Granül ve mikronize kuvars tesis yatırımımız başladı.

28 Mart 2018
Kompoze taş üretiminin ana girdi hammaddesi olan granül ve mikronize kuvars tesis yatırımına Milas Tesislerimizde başladık. 3 ay içinde yatırım çalışmalarını tamamlayıp endüstriyel üretime geçmeyi planlıyoruz.

2017 yılı ihracatımız 400.000 ton olarak gerçekleşti.

01 Ocak 2018